Higiena klimatyzacji

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób prawidłowo dbać o klimatyzację. Dodatkowo klika wskazówek na temat jej prawidłowego użytkowania.
Higiena klimatyzacji

W dzisiejszych czasach, kiedy to fale upałów zdarzają się coraz częściej klimatyzacja staje się nie tylko nieodłącznym elementem wyposażenia samochodu co czymś z kategorii „must have”. Higiena klimatyzacji również powinna stanowić dla nas priorytet.

Sprawnie działająca klimatyzacja wpływa zarówno na komfort podróży, ale także na uwagę kierowcy co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Przestawiamy kilka zasad prawidłowego użytkowania jakże ważnego układu, co nie tylko ochroni nas przed przeziębieniem, ale i wydłuży sprawność działania klimatyzacji. Po pierwsze uruchamiając samochód nie powinniśmy zaraz włączać klimatyzacji. Konieczne jest najpierw otworzenie wszystkich okien i przejechanie kilku kilometrów w celu wywiania nagrzanego powietrza. Druga bardzo ważna kwestia to ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu. W trakcie upałów pamiętajmy, że zalecana różnica między powietrzem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym wynosi 7 stopni. To z pewnością uchroni nas przed przeziębieniem.

Jak zadbać o klimatyzację? Przynajmniej raz w roku zalecane jest wykonanie odgrzybienia układu poprzez chemiczne lub ultradźwiękowe oczyszczenie parownika. Dodatkowo raz lub dwa razy do roku pamiętajmy o wymianie filtra kabinowego. Warto również raz na dwa, trzy lata wykonać pomiar poziomu czynnika chłodzącego. We wszystkich tych czynnościach związanych z serwisem jesteśmy do Twojej dyspozycji. Znajdziesz u nas również sprawdzony asortyment środków do dezynfekcji klimatyzacji marki Tunap.  Higiena klimatyzacji to zdrowie Twoje j Twoich najbliższych. Zapraszamy!

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami!

Ta strona może być Twoja!