Mycie pojazdu

W tym artykule opowiemy Ci w jaki sposób na szybko umyjesz swój samochód w domowym zaciszu. Przywróć blask i zabezpiecz lakier pojazdu.
Mycie pojazdy

Samochody mają to do siebie, że przyciągają do siebie „brud” jak magnes. Czy to błoto, czy brudny deszcz a może pyłki drzew to wszystko wpływa na czystość lakieru. Nie do pomyślenia dla fanatyka motoryzacji, aby pozostawić samochód w takim stanie. Dlatego mycie pojazdu jest tak ważne.

Spieszymy z pomocą przedstawimy Ci krok po kroku w jaki sposób możesz w swoim domowym zaciszu na „szybko” przywrócić blask sfatygowanemu nadwoziu. Tak więc zaczynajmy!

Zacznij od wstępnego opłukania samochodu myjką ciśnieniową, aby usunąć większy brud oraz piach, który stanowiłby ryzyko porysowania lakieru. Kolejno przygotuj dwa wiadra. Być może już znana dla Ciebie metoda na „dwa wiadra”. Dodatkowo zaopatrz się w delikatną rękawicę z mikrofibry. Do jednego z wiader wlej zgodnie z instrukcją odpowiednią ilość szamponu. Poruszaj rękawicą w wiadrze do którego wlałeś szampon, aby utworzyć pianę. Kolejno prostymi ruchami w żadnym wypadku kolistymi, umyj dokładnie każdą cześć pojazdu. Zacznij od dachu przechodząc coraz niżej. Co jakiś czas płucz rękawicę w drugim wiadrze by pozbyć się większych zabrudzeń czy piachu z powierzchni rękawicy. Kolejno spłucz całą karoserię myjką ciśnieniową i przy użyciu specjalnego ręcznika zdejmij z lakieru nadmiar wody, aby uniknąć niechcianych „waterspotów”. A teraz wystarczy zabezpieczyć swój lakier Quick Detailerem co nada lakierowi połysku i nada mu pewnej ochrony przed promieniowaniem UV. W ostateczności możesz nałożyć wosk Carnouba, ale to nie ten etap oczyszczenia lakieru. Zostawmy to na kolejny temat artykułu, który przygotujemy dla Was wkrótce. Sprawdź również nasze usługi detailingowe.

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami!

Ta strona może być Twoja!