Proces nakładania foli

Nakładanie foli należy do jednych z najtrudniejszych czynności w Świecie detailingu. Sprawdź w jaki sposób nakładamy folię na Twój samochód!
Proces nakładania foli

Dzięki foli samochodowej nie tylko możemy zabezpieczyć lakier przed przypadkowymi odpryskami co negatywnie wpływa na aspekt wizualny, ale także chroni lakier przed promieniowaniem UV czy też uchroni go przed zwykłymi zarysowaniami. Poniżej proces nakładania foli w pigułce.

W tym artykule opiszemy dla Ciebie krok po kroku proces nakładania foli. Ważnym elementem, który stanowi bazę jest przygotowanie powierzchni karoserii. Zaczynamy od dokładnego umycia podwozia, następnie odtłuszczamy lakier przy użyciu środka zwanego Cleaner’em na bazie alkoholu. Kolejno już odklejamy folie od podkładu, zraszamy folię wodą (mieszanką wody z szamponem) od strony, która pokryta jest klejem. Podczas całego procesu aplikacji folia od strony, która jest przykładana do karoserii musi pozostać mokra. Następnie sprawne oko naszych specjalistów od detailingu odpowiednio przykłada folię do podłoża i pozycjonuje ją na poszczególnych elementach. W końcowym etapie przy użyciu szpatułki woda jest wypychana spod foli. Niewielkie zagniecenia i niedoskonałości są likwidowane przy użyciu nadmuchu gorącym powietrzem, Ot nasz sposób na perfekcyjnie założoną folię 🙂

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami!

Ta strona może być Twoja!